Całościowa oprawa pogrzebowa wykonywana przez zakład pogrzebowy z dzielnicy Ursus

Nasza pomoc rozpoczyna się już w momencie transportu zwłok z miejsca zgonu do chłodni. Jesteśmy dostępni pod telefonem przez całą dobę. Oznacza to, że możemy zjawić się w krótkim czasie po stwierdzeniu zgonu. Przebywanie z osobą zmarłą, mimo wcześniejszej zażyłości dla wielu ludzi jest znacznym obciążeniem psychicznym. Pomagamy przejść przez te trudne chwile, świadcząc usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów. Zmarłych przewozimy przystosowanymi do tego celu samochodami. Każdy nasz pojazd przechodzi regularne przeglądy. Dbamy również o to, aby środek był zawsze zdezynfekowany i gotowy do pracy.

Pomagamy w załatwieniu niezbędnych formalności, jakich trzeba dopilnować, gdy odchodzi bliska osoba. Wszelkie dokumenty można załatwić w naszym domu pogrzebowym na Woli. W trosce o osoby starsze, niepełnosprawne lub w uwagi na przeżywany stres, oferujemy również usługi z dojazdem do domu klienta. Nasz pracownik jest gotowy wesprzeć Państwa w trudnych chwilach. Jeśli zachodzi taka potrzeba, taktownie doradzi w kluczowych kwestiach.

Pełen asortyment funeralny

Pochówek nierozerwalnie wiąże się z koniecznością wyboru niezbędnych do ceremonii akcesoriów. Oferujemy różnego rodzaju trumny. Mamy w ofercie propozycje wykonane z drewna sosnowego, bukowego oraz dębu. Asortyment jest zróżnicowany cenowo, tak aby każdy mógł wybrać przedmiot odpowiadający jego możliwością finansowych. Polecamy trumny lakierowane i o matowym wykończeniu. Poszczególne produkty różnią się między sobą także wielkością. Najpopularniejszy rodzaj to tzw. trumna papieska o kształcie zbliżonym do prostopadłościanu. Mamy też trumny przeznaczone do pochówku dzieci i osób młodych. Zgodnie z tradycją są one najczęściej pomalowane na biało. Można zamówić też model w ciemniejszym kolorze.

Z myślą o pochówkach kremacyjnych oferujemy również bogaty wybór urn. Znajdą Państwo u nas specjalistyczne pojemniki na prochy w różnorodnych kształtach i kolorach. Mogą one mieć akcenty religijne w postaci krzyża lub zachowywać neutralny charakter. Jako że mamy własne krematorium jesteśmy w stanie natychmiast po spalaniu przenieść szczątki do przygotowanej wcześniej urny. Samo złożenie spopielonych zwłok może odbyć się tradycyjnie do grobu wykopanego w ziemi lub poprzez wstawienie ich do kolumbarium.

Przygotowanie ciała do pogrzebu

Zajmujemy się również profesjonalnym przygotowaniem zwłok do pochówku. Zgon może nastąpić z przyczyn naturalnych, w wyniku długiej choroby lub w innych, często zaskakujących okolicznościach. W zależności od przyczyny różne widoczne oznaki pojawiają się na ciele zmarłego. Dzięki specjalnym technikom jesteśmy w stanie przygotować ciało do ekspozycji w otwartej trumnie w kaplicy. Staramy się, aby żegnający się ze zmarłym, mieli kontakt z osobą, którą pamiętają jako żywego człowieka uczestniczącego w ich życiu.

Możemy wykonać zarówno zaawansowane zabiegi, jak i podstawową kosmetykę. Zajmujemy się też ubieraniem zmarłego zgodnie z życzeniem rodziny i najbliższych. Jeśli przygotowanie do pochówku jest dla Państwa stresującym wydarzeniem, warto skorzystać ze wsparcia osób mających doświadczenie w tej kwestii.